Mijn eerste weken bij IDN
Sinds twee maanden ben ik onderdeel van het team bij IDN. Hoog tijd dus voor een korte introductie van wie ik ben, wat ik doe en waar ik binnen mijn vakgebied het meest enthousiast van word.
Wie ben ik?
Ik ben Fabio afkomstig uit Dordrecht en werkzaam bij IDN als marketeer.
Mijn roots liggen in fotografie en videografie. Dat was jarenlang mijn creatieve uitlaatklep en de basis van waaruit ik steeds verder ben gaan ontdekken. Van camera’s en montageprogramma’s rolde ik langzaam maar zeker de wereld van digitale marketing in en daar vond ik precies de combinatie tussen creativiteit en analytisch denken waar ik naar op zoek was.
Wat ik doe bij IDN
Binnen IDN houd ik me bezig met:
- SEO
- SEA
- Video
- Editing
- Een stukje Sales-ondersteuning
Het is een breed pakket, maar dat maakt het juist leuk: elke dag ziet er anders uit en telkens komen er nieuwe inzichten en uitdagingen voorbij.
SEO
SEO is zonder twijfel het onderdeel waar ik het meest passievol aan werk. Het draait niet alleen om hoger ranken, maar om het bouwen van een solide online fundament waar gebruikers én zoekmachines blij van worden.
Technische SEO-audits
Denk aan het optimaliseren van snelheid, zorgen dat Google de website goed kan crawlen, problemen in de structuur oplossen, mobile-first verbeteringen doorvoeren en het ontdekken van technische blokkades.
De techniek vormt de basis: zonder die fundering kun je content en autoriteit opbouwen wat je wilt. Google zal de site nooit optimaal indexeren.
Zoekwoordenonderzoek
Ik vind het interessant om te zoeken naar zoekwoorden die niet alleen volume hebben, maar ook logisch passen bij de doelgroep en conversie potentieel hebben. Vooral het vinden van ‘gaten in de markt’: zoektermen waar concurrenten nog niet volledig op zitten.
Content Structuur en strategie
Het opbouwen van contentclusters, interne linkstructuren en logische navigatiepaden vind ik waardevol. Het zorgt ervoor dat Google beter begrijpt waar een site autoriteit over heeft.
SEO in een tijdperk met AI
Door de komst van AI verandert het zoeklandschap enorm. Zoekopdrachten worden specifieker, Google geeft steeds vaker AI-gegenereerde antwoorden, en lokale zoekintentie wordt belangrijker.
Dat maakt GEO-gericht optimaliseren relevanter dan ooit. Bedrijven moeten steeds duidelijker aangeven waar ze zitten, wie ze helpen en waarom juist zij de beste match zijn.
SEA
Naast SEO richt ik me bij IDN op SEA, waarbij ik me vooral bezighoud met het opzetten en optimaliseren van campagnes binnen Google Ads Grants.
Advertentieteksten schrijven en testen
Het puzzelen met koppen en beschrijvingen om de hoogste relevantie en klikratio te krijgen vind ik leuk. Kleine variaties kunnen grote verschillen maken.
Zoekwoordbeheer en uitsluitingen
Grants-accounts hebben specifieke beperkingen, zoals de max. CPC en vereisten voor relevantie. Daardoor moet je extra scherp zijn op welke zoekwoorden wel of niet werken om de kwaliteitsscore en effectiviteit te behouden.
Analyseren en optimaliseren
Data vertelt je precies waar je moet bijsturen: van zoektermenrapporten tot demografie en apparaatgedrag. Het doel is altijd hetzelfde: een betere kwaliteitsscore, relevantere advertenties en meer waarde uit het budget halen.
SEA voelt als het spelen met knoppen, schuiven en schakelaars — maar wel met impact. Elke optimalisatie kan direct resultaat laten zien.
Video
Video is nog steeds een groot deel van wie ik ben. Ik ben ondertussen zo’n vijf jaar actief in videoproductie en heb enorm veel zin om bij IDN nog meer gave projecten op te pakken. Elke draaidag is anders en dat maakt het voor mij zo leuk. Ik ben altijd nieuwsgierig hoe we samen het beste resultaat kunnen neerzetten, of het nu gaat om een bedrijfsreportage, social content of een aftermovie.
Editing
Editing blijft een wereld op zich. Ik werk aan uiteenlopende projecten: van video’s voor stichtingen tot podcasts waar sounddesign en audiokwaliteit de hoofdrol spelen.
Tijdens het editen let ik op alles: geluid, beeld, kleur, compositie en ritme. Dat maakt het proces bijna meditatief, je bouwt iets op van ruwe beelden tot een verhaal dat klopt.
Sales
Tot slot ondersteun ik binnen Sales. Ik kijk mee naar hoe we nieuwe klanten kunnen aantrekken waarvoor we écht tof werk kunnen maken. Niet alleen om te groeien, maar ook om projecten binnen te halen waar we als team energie van krijgen.
Blik op de toekomst
De komende tijd wil ik me verder ontwikkelen en doorgroeien richting een volwaardig performance marketeer. Iemand die zich thuis voelt in SEO, SEA, Social Ads en een stukje CRO. Dat brede speelveld maakt ons werk dynamisch en daar wil ik me volledig in vastbijten.
Dit was een korte introductie van wie ik ben en wat ik doe binnen IDN. Wil je meer weten? Neem vooral een kijkje op onze website of neem contact met mij op via LinkedIn! Ik kijk ernaar uit om samen mooie projecten te realiseren!
